סיפון מוסיף המון: מתי צריך להחליף סיפון?

תפקידו של הסיפון הוא למנוע סתימה בעומק הצנרת ולנטרל ריחות רעים. מתי צריך להחליף את הסיפון, אילו סוגי סיפון קיימים ואיך אינסטלטור מקצועי יחליף אותו? כל התשובות במדריך הבא.

מאת: אייל רונן עודכן ב: 5/3/2018
אינסטלטורים

עוד בכתבה:

מה תפקידו של הסיפון?    |   מתי צריך להחליף את הסיפון?    |   אילו סוגי סיפונים קיימים?    |   למה כדאי לשים לב במהלך העבודה?

נפתח בשורה התחתונה - ללא הסיפון, סביר להניח שהייתם צריכים להזמין אינסטלטור כל שני וחמישי. הסיפון הוא שומר הסף של צנרת הביוב בבית שלכם ועל הדרך גם מונע התפשטות של ריחות רעים בחלל החדר.


מה תפקידו של הסיפון, אילו סוגי סיפונים קיימים, מתי צריך להחליף אותו ולמה כדאי לשים לב במהלך העבודה? כל התשובות במדריך הבא.


מה תפקידו של הסיפון?

הסיפון ממוקם מתחת לכיור ותפקידו לנקז את המים מהכיור, למנוע מעבר של מוצקים למערכת הביוב, וכן מעבר של ריחות רעים, גזים ומזיקים ממערכת הביוב לכיור. הסיפון עשוי לרוב מפלסטיק, כאשר הצינור שלו כולל כיפוף בצורת האות S, המכונה בעגה המקצועית ברך. בנוסף, מכיל הסיפון כוס משקעים שתפקידה לרכז את הפסולת ולמנוע דליפה של ריח רע וגזים.
 

למעשה, הסיפון הוא שומר הסף של צנרת הביוב הביתית, בתוך כך שהוא מונע סתימות חוזרות ונשנות בעומק הצנרת.


מתי צריך להחליף את הסיפון?

עם השנים וכתוצאה מבלאי טבעי, הסיפון מתייבש, גומיות האטם שלו מתבלות ומתפוררות, עד שמתרחשת נזילה. הבדלי המחיר בין החלפת גומיות האם של הסיפון לבין החלפה שלו הם מינימליים, משהו בין 10%-20%, כך שאינסטלטור מקצועי פשוט לא יציע לכם לתקן אותו ויחליף אותו בחדש.


אילו סוגי סיפונים קיימים?

קיים מגוון רחב של סיפונים לכיורים בחדר האמבטיה, במטבח ובשירותים, של יצרנים שונים בעולם, ואף תוצרת כחול לבן. רוב הסיפונים המוצעים כיום בשוק פועלים על עקרון הברך שתיארנו למעלה, אולם קיימים גם סיפונים עם בקבוק, סיפונים נסתרים מהעין שחוסכים מקום ועוד.


ניתן למצוא בשוק סיפונים בגימור ניקל, נחושת אדומה או צהובה, מתכת, סיפונים כפולים הכוללים חיבור למדיח, סיפונים בגימור פלסטיק ועוד. באופן כללי, כל הסיפונים נחלקים לשתי קבוצות עיקריות:
 

סיפון שרשורי - הסיפון השרשורי הוא גמיש, כאשר הצינור שלו נראה כקפיץ שיכול להיפתח, להיסגר או להתקפל, תוך שהוא ממלא בעצם את התפקיד של הברך.
 

סיפון קשיח - הסיפון הקשיח הוא סיפון מקובע, כך שלא תהיה לכם אפשרות לשנות את מיקומו במידת הצורך.


למה כדאי לשים לב במהלך העבודה?

ראשית, לפני שהאינסטלטור פונה לבדוק את קופסת הביקורת או מוציא ספירלה חשמלית כדי לפתוח את הסתימה בביוב, עליו לבצע בדיקה של הסיפון. ברוב המקרים, הסיפור יסתיים 


אל תאפשרו לבעל המקצוע לחסוך על חשבונכם ולהתקין לכם סיפון שרשורי שעלותו נמוכה בכ- 50% מסיפון איכותי. מדובר בסיפון לא תקני שמתייבש במהירות, נסדק וגורם לנזילות. אנו ממליצים להתקין סיפון תקני קשיח ואיכותי, גם אם ההתקנה שלו היא מורכבת יותר.
 

למידע וטיפים נוספים הקליקו כאן


אלמוג אינסטלציה ואיתור נזילות

אלמוג אינסטלציה ואיתור נז

אורן רדה אינסטלטור מומלץ

אורן רדה אינסטלטור מומלץ

גבריאל שירותי אינסטלציה וביוב

גבריאל שירותי אינסטלציה ו

אולי יעניין אותך גם

פתיחת סתימה: מה עלול להסתבך?

פתיחת סתימה: מה עלול להסתבך?

יש לכם סתימה בכיור, באמבטיה או בשירותים? ברוב המקרים הסיפור יסתיים בפתיחת הסתימה...

המדריך לשחרור סתימה בכיור

המדריך לשחרור סתימה בכיור

יש סתימות פשוטות בכיור הבית שניתן לטפל באופן עצמאי. במקרים מסובכים תצטרכו אינסטל...

לא פח הזבל של הבית: איך נמנעים מסתימה באסלה?

לא פח הזבל של הבית: איך נמנעים מסתימה באסלה?

ברוב המקרים, סתימה באסלה נגרמת כתוצאה משימוש לא נכון שלנו, ונובעת מהשלכת לכלוך ק...

וונציה בבית: מה עושים כשיש סתימה באמבטיה?

וונציה בבית: מה עושים כשיש סתימה באמבטיה?

המים החלו להציף את האמבטיה? ככל הנראה שמדובר בסתימה. כיצד ניתן למנוע סתימה באמבט...