כל מה שחשוב לדעת על ניקיון לאחר שיפוץ

סיימתם לשפץ? מחכים כבר להיכנס לבית המחודש שלכם ולשאוף את האוויר הנקי? אם אתם מתכוונים להזמין חברת ניקיון שתנצנץ לכם את הבית, חשוב שתדעו מה כולל ניקיון לאחר שיפוץ ולא פחות חשוב, מה הוא לא כולל.

מאת: אייל רונן עודכן ב: 12/6/2018
ניקיון

עוד בכתבה:

מה כולל ניקיון לאחר שיפוץ?    |   מה לא כולל ניקיון לאחר שיפוץ?    |   כמה זמן אורך ניקיון לאחר שיפוץ?    |   למה חשוב לשים לב במהלך העבודה?

סיימתם לשפץ? אתם וודאי כבר מחכים להיכנס לבית המחודש שלכם, לשאוף אוויר נקי וליהנות מהרגע. אולם בשטח המצב קצת שונה, הדירה מלאה אבק ושאריות פסולת מהשיפוץ, כמו כתמי רובה, טיח וצבע.


מה כולל ניקיון דירה לאחר שיפוץ, כמה זמן הוא אורך, למה חשוב לשים לב במהלך העבודה ולא פחות חשוב, מה הוא לא כולל? כל התשובות במדריך שלפניכם.


מה כולל ניקיון לאחר שיפוץ?

חברת הניקיון תבצע ניקוי יסודי של שאריות השיפוץ, כמו מריחות רובה על הרצפה, צבע, טיח ועוד. היא תשאב את שאריות הנסורת מארונות המטבח וחדרי השינה, תנקה חלונות, תריסים, שקעים ומפסקים, פאנלים, גופי תאורה וכלים סניטריים. כמובן שניקוי לאחר שיפוץ כולל גם שטיפה יסודית של הרצפות, עד רמת גימור של לא פחות ממנצנצת.


חשוב לציין – יש אזורים שחייבים לעבור ניקיון יסודי כשהדירה ריקה מרהיטים. הכוונה היא לאזורים כמו הארונות, המטבח וכמובן הרצפה. אם אתם לחוצים מבחינה כלכלית או שסתם מתחשק לכם להיכנס לדירה כמה שיותר מהר, השאירו את יתר האזורים להמשך. תוכלו לנקות אותם בעצמכם, או להזמין חברת ניקיון כשהמצב הכלכלי יאפשר לכם זאת.


מה לא כולל ניקיון לאחר שיפוץ?

פינוי פסולת – חברת הניקיון אינה אחראית על פינוי הפסולת שהצטברה כתוצאה מעבודת השיפוץ. אחריות זו מוטלת אך ורק על קבלן השיפוצים ועליכם לוודא זאת איתו לפני שהוא מתחיל את העבודה. דרשו שהצעת המחיר שנותן לכם קבלן השיפוצים תכלול גם סעיף של פינוי פסולת מהדירה. חברת הניקיון צריכה לקבל את הבית נקי באופן יחסי מהפסולת הכבדה.


פוליש – כל סוגי הפוליש השונים, כדוגמת פוליש קריסטלי או וקס, אינם כלולים בניקיון סטנדרטי לאחר שיפוץ. אם אתם מעוניינים בפוליש, תצטרכו לציין זאת בפני חברת הניקיון טרם ביצוע העבודה, על מנת למנוע הפתעות מיותרות. כמובן שעבור הפוליש תידרשו לתוספת תשלום, אך מאחר וחברת הניקיון כבר נמצאת בביתכם ומבצעת את העבודה, נהוג לגבות מחיר נמוך יותר עבור עבודת הפוליש, ולא מחיר מלא.


בררו באילו חומרים בעל המקצוע מתכוון להשתמש (shutterstock)
בררו באילו חומרים בעל המקצוע מתכוון להשתמש (shutterstock)

כמה זמן אורך ניקיון לאחר שיפוץ?

זמן העבודה משתנה בהתאם לגודל הדירה, אם היא מרוהטת או לא, כמות הלכלוך והאם בוצע שיפוץ חלקי או כולל. באופן כללי, ניתן לומר שניקיון יסודי לאחר שיפוץ לדירת 4 חדרים לא מרוהטת אורך כ- 12 שעות לפחות. כמובן שאם דרשתם מחברת הניקיון לבצע פוליש, תוסיפו משהו כמו 3 שעות נוספות לעבודה.


למה חשוב לשים לב במהלך העבודה?

נפתח בשורה התחתונה – עליכם להיות בבית בזמן העבודה, לפקח על בעלי המקצוע ולא פחות חשוב, להבין מה הם עושים. חברת ניקיון מקצועית תצטייד במכונה מיוחדת לקרצוף הרצפה, חומרים מיוחדים להסרת חומרי בנייה מהרצפה וחומרי ניקוי ייעודיים. 


לפני שאתם מזמינים חברת ניקיון, עוד בשלב השיחה הטלפונית, דרשו מבעל המקצוע לדעת באיזה ציוד ובאילו חומרים הוא מתכוון להשתמש. דעו למשל, שחומצת מלח מרוכזת יכולה לגרום לנזק בלתי הפיך למרצפות ולכלים הסניטריים החדשים שלכם. בנוסף, בעל מקצוע שאומר לכם "אני לא צריך מכונת קרצוף, אין על הידיים שלי", צריך להיתפס בעיניכם כלא מקצועי.


קבוצת חגי - ללא משק בית

קבוצת חגי - ללא משק בית

מגה קלין - ניקיון משרדים ודירות!

מגה קלין - ניקיון משרדים

ניקס קלין- ללא  עוזרות בית

ניקס קלין- ללא עוזרות בי

אולי יעניין אותך גם

סיימתם לשפץ? כך תנקו את הבית ב- 5 שלבים!

סיימתם לשפץ? כך תנקו את הבית ב- 5 שלבים!

זהו, הגעתם ליישורת האחרונה. הבית משופץ וכל שנותר לכם הוא להיפטר משאריות הפסולת ו...

איך מנקים כלי נירוסטה?

איך מנקים כלי נירוסטה?

הכיריים, הסירים, משטח העבודה במטבח או הכיור – איך מסירים כתמים, מעלימים שריטות ו...

איך מבצעים ניקוי יסודי לתנור?

איך מבצעים ניקוי יסודי לתנור?

מה לקחת בחשבון כשקונים תנור חדש, איך לשמור ולתחזק אותו ומה חשוב לדעת על התקלות ה...

ליטוש אבן

ליטוש אבן: כל מה שצריך לדעת

אם ברשותכם ריצוף אבן, או אם אתם מתכוונים לרצף את ביתכם באבן טבעית, עבודת הליטוש ...