הזמנתם פוליש? שלא יעקצו אתכם!

ענף הפוליש הוא ענף פרוץ שאינו דורש שום הכשרה או תעודה, מה שמושך אליו לעיתים בעלי מקצוע פחות איכותיים. מזמינים פוליש? כך תוודאו שלא יעקצו אתכם!

מאת: אייל רונן עודכן ב: 25/2/2018
פוליש

עוד בכתבה:

פוליש בלי מכונת פוליש    |   יש לכם רצפה "בעיתית"    |   וקס? זה בתוספת!    |   הבטיחו קריסטל – קיבלתם וקס    |   חייב לתקתק – יש לי עוד בית

חג הפסח מתקרב ואתם כבר מתחילים לחשוב על ניקיון הדירה. חלקכם יסתפק בניקיון חלקי, הסרת אבק, שטיפה של הרצפה וסדר בארון בגדים אחד או שניים. חלקכם יבצע ניקיון יסודי של הבית, כאשר המחמירים אף ינצלו את הטיימינג לבצע פוליש לחידוש המרצפות הישנות.


ענף הפוליש לא דורש שום הכשרה, מה שמושך אליו בעלי מקצוע רבים, חלקם מקצועיים יותר וחלקם, איך נאמר, פחות. על מנת שלא יעקצו אתכם, ריכזנו עבורכם את כל התרחישים מהם עליכם להיזהר בתחום.


פוליש בלי מכונת פוליש

אישרתם את הצעת המחיר שקיבלתם את חברת הניקיון והופ, הופתעתם לגלות שלביתכם הגיע עובד ניקיון עם מטלית ומגב. זכרו, תחום הפוליש הוא תחום פרוץ שלא דורש שום הכשרה.

לכן, עברו על הצעת המחיר בקפידה ודרשו מחברת הניקיון לפרט באילו חומרים היא מתכוונת להשתמש במהלך העבודה. אתם לא רוצים לגלות ששלחו לכם עובד ניקיון שאת העבודה שלו יכולתם לבצע בעצכם.


מכונת פוליש (צילום: shutterstock)
מכונת פוליש (צילום: shutterstock)

יש לכם רצפה "בעיתית"

שיטה נפוצה של בעלי מקצוע היא להאשים את הרצפה והקבלן. מטרתו של בעל המקצוע היא לגרום לכם להבין שיש לכם רצפה "מיוחדת", כזו שדורשת המון עבודה ואיך לא, תוספת תשלום. ברוב המקרים, בעל המקצוע יאתר שטח מלוכלך במיוחד, יסיר את הציפוי באמצעות נייר זכוכית ויראה לכם את ההבדלים. 


וקס? זה בתוספת!

בתום עבודת הפוליש, בעל המקצוע יציע לכם למרוח וקס, בטענה שזה יבריק את המרצפות הישנות שלכם ויקנה להן מראה חדש. אתם תתפתו, תאשרו לו למרוח את הווקס תמורת תשלום נוסף ואז, רק אם יזדמן לכם, תפנו לקרוא את השורות האלה.

וקס הוא חומר המתאים רק למרצפות לא אטומות, כמו מרצפות טרצו ישנות או גרניט פורצלן. יש לכם קרמיקה? דעו שהיא אטומה לגמרי והווקס פשוט לא ייתפס עליה.


הבטיחו קריסטל – קיבלתם וקס

פוליש ווקס זול מאד ביחס לפוליש הקריסטלי. טרם ביצוע העבודה, בדקו עם בעל המקצוע שהוא אכן מבצע פוליש קריסטל ולא פוליש וקס, על מנת לחסוך בעלויות. כאמור, דרשו שסוג הפוליש יהיה כתוב על גבי הצעת המחיר.


חייב לתקתק – יש לי עוד בית

גם הזמן הוא מדד חשוב עבורכם, על מנת לדעת האם בוצעה עבודה מקצועית או חובבנית. לדוגמא, ניתן לבצע פוליש קריסטלי לדירת 100 מטר רבוע גם בשעתיים, אך עבודה מקצועית לדירה בגודל שכזה אורכת זמן רב - לא פחות מיום עבודה מלא.

אז, שלא יעקצו אתכם!


קבוצת חגי - ללא משק בית

קבוצת חגי - ללא משק בית

אבסולוט קלין - ללא משק בית!

אבסולוט קלין - ללא משק בי

י.מ הברקות ניקיון משרדים בלבד

י.מ הברקות ניקיון משרדים

אולי יעניין אותך גם

מבריקים את הרצפה: מה זה פוליש קריסטל?

מבריקים את הרצפה: מה זה פוליש קריסטל?

עברתם דירה? בא לכם לחדש את הרצפה? אם אתם רוצים שהרצפה שלכם תראה כמו מראה, אתם צ...

על הרצפה: איך מבריקים ושומרים על הריצוף

על הרצפה: איך מבריקים ושומרים על הריצוף

יש כשני מועדים בשנה בהם ניקיון הבית לא מסתכם רק בספונג'ה קלה אלא ממש בצחצוח. א' ...

אפשר לאכול מהרצפה: הברקה אמיתית

אפשר לאכול מהרצפה: הברקה אמיתית

לא משנה כמה תשטפו את רצפת ביתכם - יש לכלוך שלא ירד ויש בלאי, ואחרי כמה שנים הרצפ...