הכן מזגנך לחורף: 5 עצות הזהב להכנת המזגן לעונה הקרה

מיזוג אוויר בארץ מתקשר לרוב עם טמפרטורות גבוהות בחודשי הקיץ, אולם כאשר מדובר בעונת החורף למזגן תפקיד לא פחות חשוב. הנה כמה טיפים לתחזוקת המזגן בחורף.

מאת: ליאור נפש עודכן ב: 21/12/2017
טכנאי מזגנים

עוד בכתבה:

מדוע המזגן אינו מחמם בטמפרטורה נמוכה?    |   איך נכין את הבית לחימום אופטימלי בחורף?

אין כמו החמימות שמתפשטת בגוף בכניסה דרך מפתן דלת הבית בליל חורף קר וגשום. אם אין בביתכם קמין ככל הראה שמקור החום בבית מגיע ממכשיר מיזוג האוויר.


ישנן מספר עובדות מעניינות שרצוי לדעת בכל הנוגע לשימוש של מזגן בעונה הקרה. אם תרצו לוודא שמזגנכם יוכל להמשיך לתפקד בצורה מיטבית תוכלו להיעזר במספר טיפים ששמורים במיוחד לטיפול במזגן בעונת החורף.


מדוע המזגן אינו מחמם בטמפרטורה נמוכה?

כאשר הטמפרטורה בחוץ מתקרבת ל – 0 מעלות, יש סיכוי שהמזגן פשוט יפסיק לפעול. במקומות גבוהים בארץ יהיו כאלו שירגישו בכך, במיוחד בלילה קר במיוחד. מדוע המזגן מתקשה לקלוט חום מתחת לטמפרטורה של 5 מעלות? יש להבין שמזגנים רבים מכוילים לעבודה של עד 5 מעלות צלזיוס על ידי היצרניות השונות. 

 

במצב שבו המזגן מחמם בחורף היחידה הפנימית פולטת חום לחימום החדר ואילו היחידה החיצונית אמורה לקלוט חום, אך מה קורה אם הטמפרטורה בחוץ כבר יורדת מתחת ל – 5 מעלות צלזיוס? במקרה זה אין ליחידה החיצונית מאיפה לקלוט חום מהסביבה שלה והמזגן יפסיק את פעולתו ויכנס למצב הפשרה.

 


איך נכין את הבית לחימום אופטימלי בחורף?

הדבר הראשון, אך לא פחות חשוב, הוא איטום של כל פתחי החלונות והדלתות בבית. סגרו חדרים שאינם ממוזגים כמו חדר האמבטיה על מנת לאפשר חימום מהיר יותר. איטום כל הפתחים יאפשר למזגן לפזר את האוויר החם בחלל ולעבור למצב השהיה. זמן זה שווה חיסכון בכסף וככל שהחלל יתמלא מהר יותר בטמפרטורה הרצויה, כך המזגן יפסיק יותר מהר את פעולתו.

 

אם סגרתם את כל הפתחים בבית, כוונו את המזגן על 25 מעלות והורידו את פתחי האוויר שבמזגן כלפי מטה. אוויר חם נוטה לעלות למעלה כך שכיוון כלפי מטה יעזור לפזר את האוויר בחלל בצורה הטובה ביותר.  אם רק הדלקתם את המזגן, אל תדאגו אם יצא אוויר קר בתחילה כיוון שלוקח זמן של כמה דקות מועטות עד אשר אוויר חם יחל להתפזר בחלל.

 

"תקלות" נפוצות במצב חימום: הפסקה של המזגן בעת חימום באופן שחוזר על עצמו הוא דבר תקין. מה שיש לעשות הוא להעלות את טמפרטורת המזגן ל – 30 מעלות. אם ישנם רעשים הבוקעים מכיסוי הפלסטיק של המזגן, הדבר כנראה נובע בשל שינויים של חום וקור שגורמים להתכווצות הפלסטיק במזגן.

 

בדיקת היחידה החיצונית לפני בוא החורף: אמנם דבר זה חשוב בכל עונות השנה אך חשוב שבעתיים בעונת החורף. יש לבדוק את היחידה החיצונית של המזגן ולוודא כי היא אינה מוסתרת על ידי צמחייה או פסולת שיכולה לעוף ברוח ולסתום את דרכי האוורור של המזגן. בשל עצמת הרוחות בעונת החורף, פינוי גזם או פסולת שעלולים לסתום את היחידה החיצונית, יבטל בעיות שהיו עלולות להיגרם למזגן אם לא היו מטופלות לפני כן.

 

טיפול למזגן לפני המעבר למצב חימום: אמנם בעיה זו אינה בעיה שכיחה שמצויה בכל מזגן, אך יש לדעת אותה במקרה והדבר יתרחש במזגנכם. בעת המעבר לפעולת חימום במזגן יתכן וינדפו ריחות עובש במהלך השבועות הראשונים. על מנת לטפל בבעיה ניתן לרכוש תרסיס ייעודי להתזה על חלק הסוללה שביחידה הפנימית או לרסס במיכל התזה נוזל שמהול בחצי אקונומיקה וחצי מים.

 

קיבוע היחידה החיצונית לתושבת: גם במקרה זה מדובר בבעיה שיכולה להתרחש במהלך כל השנה אולם בהחלט הסיכון שתתרחש הוא נפוץ יותר בעונת החורף. ישנם טכנאים שאינם מקפידים על חיבור היחידה החיצונית לתושבת שעליה היא מחוברת. תושבת זו מקבעת את היחידה החיצונית ואינה מאפשרת לה לזוז. בחורף, בשל הרוחות העזות יש סיכוי לתזוזה של היחידה החיצונית, בעיקר כאשר מדובר במזגן קטן. וודאו כי היחידה מקובעת.

 

נזילת מים מהיחידה החיצונית: נזילת מים מהיחידה החיצונית במהלך פעולת חימום במזגן היא דבר תקין. במקרה ואתם מתגוררים בבניין דירות מעל שכן והמים מפריעים לו ניתן למצוא פתרון ולהתקין פיה לניקוז המים מהיחידה החיצונית.


 

 


אור השחר תיקונים בלבד

אור השחר תיקונים בלבד

L.M מיזוג אוויר

L.M מיזוג אוויר

אלירן טויטו - תיקונים בלבד!!!

אלירן טויטו - תיקונים בלב

אולי יעניין אותך גם

אחריות על מזגן: כל מה שצריך לדעת!

אחריות על מזגן: כל מה שצריך לדעת!

מתכננים לרכוש מזגן חדש? מזל טוב. אז לפני שאתם מוציאים את כרטיס האשראי מהכיס, אנו...

התוספות שעלולות לייקר את התקנת המזגן

התוספות שעלולות לייקר את התקנת המזגן

מתקינים מזגן? על מנת שלא תגידו "לא ידענו", בכתבה הבאה אנו מציגים בפניכם את שלוש ...

מזגן מיני מרכזי: כל מה שצריך לדעת

מזגן מיני מרכזי: כל מה שצריך לדעת

אם אתם עומדים בפני החלטה על רכישת מזגן מיני מרכזי לבית, חשוב לבחון את היתרונות ו...

המזגן לא מגיב לפקודות השלט? כך תפעלו

המזגן לא מגיב לפקודות השלט? כך תפעלו

אם ניסיתם להוריד את מעלות הקור והמזגן לא הגיב, סביר להניח שקיימת בעיית תקשורת בי...