המקצוענים במובייל
 

רצועת התריס נקרעה? כל מה שחשוב לדעת!


אין ספק שהחלפת רצועה קרועה בתריס גלילה ידני נחשבת לאחת מתעלומות היקום הנסתרות ביותר. מדוע הרצועה נוטה להיקרע, כיצד נאריך את חייה ומה נעשה עד שבעל המקצוע יגיע? כל התשובות בפנים.

מאת: אייל רונן
עודכן לאחרונה: 2/8/2017מדוע רצועת התריס נוטה להיקרע? | מה עושים עד שבעל המקצוע יגיע? | כיצד בעל מקצוע יפתור את הבעיה? | כמה עולה להחליף רצועת תריס קרועה?

רצועת התריס נקרעה? כנראה שאתם לא לבד. מדובר בתקלה נפוצה ביותר, שחלקנו נבחר לפתור לבד וחלקנו נבחר להזמין בעל מקצוע שיפתור את הבעיה.


אז מדוע רצועת התריס נוטה להיקרע, מה עושים עד שבעל המקצוע יגיע וכמה זה עולה? כל התשובות בפנים.


מדוע רצועת התריס נוטה להיקרע?

רצועת התריס נושאת על גבה את משקלו הכבד של התריס. עם השנים, הרצועה מתבלה, מתייבשת וקורסת תחת הלחץ. על מנת להימנע מאי הנעימות ולהאריך את חיי הרצועה, עלינו להשתמש בה נכון. כאשר פותחים או סוגרים את התריס, מומלץ מאד לאחוז את הרצועה במרכזה ולקרב אותה אלינו. כך, נוריד ממנה את העומס. כמו כן, מומלץ מאד לא למשוך בחוזקה את הרצועה, שכן כל משיכה קיצונית מגבירה את הלחץ על הרצועה וכך את הסיכוי לקרע.
 

במידה וזיהיתם שהרצועה בלויה, או שקרעים קטנים מתחילים להתפתח, כדאי מאד לשקול בחיוב החלפה של הרצועה בחדשה ולא לחכות שהיא תיקרע באופן מלא.


מה עושים עד שבעל המקצוע יגיע?

אז רציתם לפתוח את התריס, משכתם ברצועה ולפתע היא נקרעה והתריס נסגר. מה עושים עד שבעל המקצוע יגיע? האם נגזר עליכם לשהות בחדר חנוק וחשוך? אז זהו, שלמרבה הצער, כן. מומלץ מאד לא לפתוח את התריס בשיטות שונות ומתחכמות, כמו הנחת חפץ על אדן החלון שימנע מהתריס להיסגר. הזמינו בעל מקצוע והחליפו את הרצועה, אל תסתכנו בפתרונות שעלולים לסכן אתכם, תריס הגלילה כבד מאד ואם הוא נסגר בפתאומיות זו סכנה ממשית עבורכם.

 

רצועת תריס גלילה קרועה, תקלה נפוצה.

רצועת תריס גלילה קרועה, תקלה נפוצה.


כיצד בעל מקצוע יפתור את הבעיה?

שלא יחסכו על חשבונכם – לעיתים, בעלי מקצוע יעדיפו לחסוך על חשבוננו, במחיר של רצועה באיכות ירוד. ההבדלי המחיר בין רצועה איכותית לבינונית הוא זניח. שימו לב שאתם מקבלים את הרצועה האיכותית. אחרת, תצטרכו לפנות שוב לבעל המקצוע, ובקרוב מאד.
 

אל תתפשרו על איכות - במידה והחלטתם להזמין בעל מקצוע לביצוע העבודה, שימו לב שהרצועה שהביא עימו באמת חדשה, שהיא אינה בלויה או מקומטת. שימו לב שאין זיפים ברצועה, סימן לכך שהיא עומדת להיפרם בקרוב. בנוסף, שימו לב שבעל המקצוע לא עושה חצי עבודה ומחליף רק את הרצועה הראשית. בכל תריס גלילה ידני קיימות שתי רצועות נוספות, שימו לב שהוא מחליף גם אותן.
 

מדידת אורך הרצועה – שימו לב שבעל המקצוע משווה את אורך הרצועה הישנה לזו החדשה. האורך צריך להיות זהה במדוייק לרצועה הישנה. בעל המקצוע יחתוך את הרצועה החדשה באורך הנדרש, ויחמם את קצה הרצועה עם מצת, על מנת למנוע מהזיפים שנוצרו לפרום אותה.
 

אל תתפשרו על הקטנות – הזמנתם בעל מקצוע לביצוע העבודה? שימו לב שהוא משקיע גם בפרטים הקטנים. לדוגמא, בארגז הרצועה מצטבר עם השנים לא מעט לכלוך, אבק, שאריות אבני בטון ועוד. פתחתם את הארגז? אל תשאירו את הלכלוך שם. בקשו מבעל המקצוע לנקות מעט את האזור עם מברשת. בפעם הבאה שתצטרכו לפתוח את הארגז, תפגשו סביבה נקייה ונוחה לעבודה.
 

בתום העבודה, במידה ובעל המקצועה פגע בקיר בכוונה או שלא בכוויה, דרשו ממנו לבצע תיקונים ולהחזיר את המצב לקדמותו. 


כמה עולה להחליף רצועת תריס קרועה?

אז במידה והחלטתם להזמין בעל מקצוע שיבצע את העבודה, המחיר הסביר להחלפת רצועה בתריס גלילה נע בן 150-220 ₪. המחיר עשוי להשתנות בהתאם לגודל החלון, גישה לא נוחה, מרחק נסיעה מהלקוח, תיקונים נוספים שעשויים להתבצע כמו החלפת גומיות בארגז הרצועה, החלפת קפיץ חלוד ועוד. 

 

במידה ותחליטו לבצע את העבודה בעצמכם, תוכלו לרכוש את הרצועה בכל החנויות לתחזוקת הבית. רצועה באורך 50 מטר תעלה כ- 125 שקלים, 2.5 שקלים למטר.

 

בהצלחה!