המקצוענים במובייל
 

המזגן לא מקרר? כנראה שחסר לכם גז


המזגן עובד ולא מקרר? פילטר מלוכלך, תקלה במדחס או צינור ניקוז סתום הן רק חלק מהסיבות לבעיה, אך סביר להניח שלמזגן שלכם חסר גז.

מאת: ליאור נפש
עודכן לאחרונה: 6/8/2017מה תפקידו של גז המזגן? | מה הגורמים לדליפת גז מהמזגן? | כיצד טכנאי מזגנים מקצועי יטפל בבעיה? | כמה עולה מילוי גז במזגן?

הקיץ מתקרב והטמפרטורות מטפסות לשמיים. אתם סומכים על המזגן שיצנן אתכם בימי הקיץ החמים, אך לאחרונה הוא פשוט מאכזב ולא עומד בציפיות. כאמור, קיימות סיבות שונות לתופעה, אך סביר להניח שאתם סובלים מדליפה של גז.


דליפת גז גורמת לתפקוד לקוי של המזגן. עוצמת המזגן תיחלש באופן משמעותי וכמובן, המזגן לא יקרר. אז מה הגורמים לדליפת הגז וכמה יעלה לכם התיקון? כל התשובות בכתבה הבאה.


מה תפקידו של גז המזגן?

גז המזגנים הוא גז פראון, גז נטול צבע וריח. תפקידו של גז המזגן הוא קריטי, שכן הוא זה שמאפשר למזגן שלכם לפלוט אוויר חם או קר. למעשה, מזגן ללא גז לא שווה הרבה, אתם תראו סימנים של פעולה רגילה ולא תמצאו אף תקלה, אך המזגן פשוט לא יקרר אתכם. 

 

תיקון דליפת גז במזגן

תיקון דליפת גז במזגן


מה הגורמים לדליפת גז מהמזגן?

קורוזיה: בהרבה מזגנים, במיוחד לאורך מישור החוף תתכן בעיה של קורוזיה בשל הקרבה לים. הקורוזיה גורמת לריקבון של הצנרת וכתוצאה מכך לדליפת גז.
 

מגע בין צינורות הנחושת: במידה והמנוע רועד בצורה קיצונית, הוא עלול להרעיד את צינורות הנחושת וכתוצאה מכך לגרום לסדק באחד מהם ולדליפה של גז כתוצאה מכך.
 

טכנאי גז לא מקצועי: כאשר מתקינים את המזגן חשוב להקפיד על חיבורים טובים של צינורות הנחושת בין היחידה החיצונית והיחידה הפנימית. טכנאי שלא הקפיד על חיבור מספיק טוב יכול לגרום לאחר מכן לדליפה של גז מהמזגן. 

 


כיצד טכנאי מזגנים מקצועי יטפל בבעיה?

ראשית, יש לציין שעל מנת למלא גז במזגן יש להזמין בעל מקצוע שעבר הסמכה כטכנאי מיזוג אוויר. נציין גם שמילוי גז ללא תיקון הדליפה לא יתרום במאומה. אם יש דליפה, גם הגז החדש שמליאתם יברח ויעלם כלא היה. טכנאי מזגנים מקצועי יצטייד במכשור מיוחד, על מנת לזהות את מקור הדליפה. ראשית, הוא יבצע מילוי התחלתי של הגז במזגן, לאחר מכן, יתקן הטכנאי את הדליפה, ימלא שוב את המזגן בגז חדש ויבדוק שאין בריחה נוספת של גז. 


סביר להניח שלאורך זמן תתרחש דליפת גז מהמזגן, גם אם מדובר במערכת סגורה, כיוון שישנם מחברים שמקשרים בין הצינורות שעלולים להוות פתח לבריחת גז. טכנאי גז מקצועי, יבדוק אם אכן קיימת דליפה של גז ואת מקורה, בטרם ימלא את המזגן בגז.


כמה עולה מילוי גז במזגן?

בשנים האחרונות, מחיר הגז למזגן עלה באופן משמעותי, בעקבות עליית מחירי הגז בעולם. 
 

  • מילוי גז מסוג 410R החדש: בין 300-600 ש"ח.
  • מילוי גז מסוג R22: בין 350-600 ש"ח.
  • תיקון דליפת גז + מילוי גז: בין 550-850

 

במידה והמזגן שלכם עובד אך לא מקרר, הקליקו כאן והזמינו טכנאי מזגנים בפיקוח שלנו.

בהצלחה!