המזגן לא מקרר? כנראה שחסר לכם גז

המזגן עובד ולא מקרר? פילטר מלוכלך, תקלה במדחס או צינור ניקוז סתום הן רק חלק מהסיבות לבעיה, אך סביר להניח שלמזגן שלכם חסר גז.

מאת: ליאור נפש עודכן ב: 28/12/2017
טכנאי מזגנים

עוד בכתבה:

מה תפקידו של גז המזגן?    |   מה הגורמים לדליפת גז מהמזגן?    |   כיצד טכנאי מזגנים מקצועי יטפל בבעיה?

הקיץ מתקרב והטמפרטורות מטפסות לשמיים. אתם סומכים על המזגן שיצנן אתכם בימי הקיץ החמים, אך לאחרונה הוא פשוט מאכזב ולא עומד בציפיות. כאמור, קיימות סיבות שונות לתופעה, אך סביר להניח שאתם סובלים מדליפה של גז.


דליפת גז גורמת לתפקוד לקוי של המזגן. עוצמת המזגן תיחלש באופן משמעותי וכמובן, המזגן לא יקרר. אז מה הגורמים לדליפת הגז וכיצד יש לטפל בהם בהזמנת טכנאי מיזוג אוויר


מה תפקידו של גז המזגן?

גז המזגנים הוא גז פראון, גז נטול צבע וריח. תפקידו של גז המזגן הוא קריטי, שכן הוא זה שמאפשר למזגן שלכם לפלוט אוויר חם או קר. למעשה, מזגן ללא גז לא שווה הרבה, אתם תראו סימנים של פעולה רגילה ולא תמצאו אף תקלה, אך המזגן פשוט לא יקרר אתכם. 


מה הגורמים לדליפת גז מהמזגן?

קורוזיה: מזגנים לאורך מישור החוף סובלים מקורוזיה בשל הקרבה לים, שיוצרת ריקבון של הצנרת וכתוצאה מכך לדליפת גז. מגע בין צינורות הנחושת: במידה והמנוע רועד בצורה קיצונית, הוא עלול להרעיד את צינורות הנחושת וכתוצאה מכך לגרום לסדק באחד מהם ולדליפה של גז כתוצאה מכך.
 

טכנאי גז לא מקצועי: כאשר מתקינים את המזגן חשוב להקפיד על חיבורים טובים של צינורות הנחושת בין היחידה החיצונית והיחידה הפנימית. טכנאי שלא הקפיד על חיבור מספיק טוב יכול לגרום לאחר מכן לדליפה של גז מהמזגן. 

 


כיצד טכנאי מזגנים מקצועי יטפל בבעיה?

ראשית, יש לציין שעל מנת למלא גז במזגן יש להזמין בעל מקצוע שעבר הסמכה כטכנאי מיזוג אוויר. מילוי גז ללא תיקון הדליפה לא יתרום במאומה. אם יש דליפה, הגז החדש שמילאתם יברח ויעלם כלא היה. טכנאי מזגנים מקצועי יצטייד במכשור מיוחד, על מנת לזהות את מקור הדליפה. הוא יבצע מילוי התחלתי של הגז במזגן, יתקן את הדליפה, ימלא שוב את המזגן בגז חדש ויבדוק שאין בריחה נוספת של גז. 

 

סביר להניח שלאורך זמן תתרחש דליפת גז מהמזגן, גם אם מדובר במערכת סגורה, כיוון שישנם מחברים שמקשרים בין הצינורות שעלולים להוות פתח לבריחת גז. טכנאי גז מקצועי, יבדוק אם אכן קיימת דליפה של גז ואת מקורה, בטרם ימלא את המזגן בגז.


L.M מיזוג אוויר

L.M מיזוג אוויר

רז אלקבץ מיזוג אויר

רז אלקבץ מיזוג אויר

מיזוג השמש-תיקונים בלבד

מיזוג השמש-תיקונים בלבד

אולי יעניין אותך גם

מזגנים וחשבונות חשמל: איך לקרר ולחסוך

מזגנים וחשבונות חשמל: איך לקרר ולחסוך

חשבונות החשמל בקיץ עושים לכם שחור בעיניים? כדאי שתבדקו האם המזגן שלכם תקין, האם...

תיקון מזגנים: להבין את התקלות

תיקון מזגנים: להבין את התקלות

כדי לבצע תיקון ממש תצטרכו לרוב טכנאי, אבל את האבחון הראשוני תוכלו לעשות בעצמכם כ...

לא קל להיות טכנאי מזגנים

לא קל להיות טכנאי מזגנים

טכנאי מזגנים הגיע כדי לתקן את המזגן המקולקל שלכם. חם לכם, מזיע לכם, ואין לכם סבל...

מה עושים עם ריח רע מהמזגן?

מה עושים עם ריח רע מהמזגן?

שאלה: מה עושים עם ריח רע מהמזגן? התשובה המלאה באתר שאלות ותשובות המקצוענים